NOWOŚĆ W DZIALE USŁUG:
WSPARCIE PROJEKTOWE

ACES jest renomowanym dostawcą węgli aktywnych i filtrów węglowych powszechnie wykorzystywanych do oczyszczania cieczy i gazów. Dostarczamy naszym klientom zaawansowane rozwiązania filtracyjne sprawdzające się przy uzdatnianiu wody pitnej, oczyszczaniu ścieków, powietrza, biogazu oraz gazów odlotowych. Jednym z naszych produktów jest węgiel aktywny pylisty. Z chęcią opowiemy o nim więcej, jednak podstawowym terminem, który należy wyjaśnić na wstępie, jest sam węgiel aktywny.

Węgiel aktywny to przetworzony, amorficzny materiał węglowy o mikrokrystalicznej strukturze. Produkcja węgla aktywnego obejmuje dwa główne etapy - karbonizację i aktywację. W wyniku tych procesów powstają pory, które sprawiają, że węgiel staje się doskonałym adsorbentem, zyskując duże pole powierzchni wewnętrznej. Przeważnie są to wartości mieszczące się w granicach 800 – 1200 m2/g.

Wniosek, jaki nasuwa się po zapoznaniu z tymi faktami, jest taki, że wykorzystując różne sposoby przetwarzania węgla aktywnego, możemy uzyskać produkt o konkretnych właściwościach i przeznaczeniu. Węgiel aktywny pylisty jest tego najlepszym przykładem.

 

Czym jest pylisty węgiel aktywny i gdzie się go wykorzystuje?

 

Węgiel pylisty to węgiel aktywny w formie pyłu, który powstaje w procesie zmielenia węgla granulowanego w celu uzyskania produktu o średnicy cząstek wyrażanej w mikrometrach. Stosowanie tego typu węgla aktywnego wymaga zazwyczaj wykorzystania specjalnych systemów dozowania, które są w stanie podać odpowiednią dawkę adsorbentu. Pylisty węgiel aktywny produkuje się głównie z wysokiej jakości węgla drzewnego lub bitumicznego i można go stosować w wielu różnych sektorach przemysłu.

Węgiel pylisty można stosować w formie suchej lub dozować uprzednio przygotowaną zawiesinę. Sprawdza się przede wszystkim do oczyszczania ścieków, gdzie po dodaniu adsorbuje związki organiczne na swojej powierzchni. Węgiel wraz z zaadsorbowanymi zanieczyszczeniami następnie osiada na dnie, dzięki czemu jest łatwy do usunięcia z filtra.

Dozowanie węgla aktywnego do filtrowanej cieczy może odbywać się w systemie ciągłym bądź okresowym.

 

Zastosowanie węgla aktywnego pylistego:
 

  • uzdatnianie wody pitnej (wody powierzchniowej w okresie zakwitów czy wody podziemnej do redukcji związków humusowych)

  • usuwanie związków organicznych, typu ChZT czy AOX w oczyszczaniu ścieków

  • odbarwianie produktów chemicznych i spożywczych

  • usuwanie dioksyn, furanów i rtęci z gazów powstających w czasie termicznej obróbki odpadów.

 

Węgiel aktywny pylisty Sorbotech®

Oferta węgli aktywnych pylistych ACES obejmuje cztery produkty marki SORBOTECH®. Są to: SORBOTECH® LPW, SORBOTECH® LPB, SORBOTECH® FP i SORBOTECH® FPB. Rozwinięta struktura wewnętrzna węgli SORBOTECH® LPW i SORBOTECH® LPB czyni je idealnym medium do uzdatniania wody pitnej, filtracji ścieków czy wody procesowej eliminując substancje wpływające na barwę, smak i zapach. Produkty SORBOTECH® FP i SORBOTECH® FPB natomiast świetnie radzą sobie z usuwaniem dioksyn, furanów i metali ciężkich z gazów spalinowych.

W razie problemów ze znalezieniem odpowiedniego węgla aktywnego zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zgłoszeniowy lub drogą telefoniczną. Nasi specjaliści chętnie opowiedzą więcej o ofercie węgli aktywnych Sorbotech®, dobiorą produkt dopasowany do Państwa potrzeb i oczekiwań, a także zadbają o kwestie związane z transportem. Nasze węgle aktywne z serii SORBOTECH® LPW i SORBOTECH® LPB posiadają Atest PZH potwierdzający możliwość ich zastosowania przy uzdatnianiu wody pitnej.

Formularz kontaktowy


Nazwa firmy *

E-mail *

Telefon *


Zastosowanie

Branża


Produkt/usługa

Kategoria


Treść zapytania *


Pytanie zostało wysłane

Dziękujemy
Error, please retry. Your message has not been sent