DOBIERZ FILTR
NOWOŚĆ W DZIALE USŁUG:
WSPARCIE PROJEKTOWE

Filtry węglowe do oczyszczania powietrza i gazów

Gwarancja czystego powietrza

Uruchomiliśmy:


Filtrów
GPE

Filtrów
GS

Filtrów
GB

Filtry węglowe do oczyszczania powietrza

Do czego wykorzystywane są nasze filtry węglowe?

Źródłem uciążliwych zapachów (odory) są zarówno naturalne procesy zachodzące w przyrodzie jak i te związane z działalnością człowieka. Filtry węglowe znajdują zastosowanie w oczyszczaniu powietrza z organicznych, a także nieorganicznych związków chemicznych. Te pierwsze, zwane pod nazwą LZO (Lotne wiązki Organiczne) usuwane są w procesie adsorpcji fizycznej. W przypadku związków nieorganicznych, stosowany odpowiednio dobrany węgiel impregnowany usuwa zanieczyszczenia na drodze adsorpcji chemicznej. W związku z narastającą problematyką uciążliwości zapachowej, aby spełnić oczekiwania Klienta, co do skuteczności filtracji, wykonujemy filtry, wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie oraz praktykę. Skuteczność i ekonomia pracy to najważniejsze zalety filtrów węglowych przy oczyszczaniu powietrza.

Rozwiązania w zakresie ochrony środowiska są niezbędne w prawie każdej firmie produkcyjnej

malarnie i lakiernie

Malarnie i lakiernie

Oczyszczanie powietrza z Lotnych Związków Organicznych (LZO) – Malarnie i lakiernie
biogaz

Biogaz

Uzdatnianie biogazu; usuwanie siloksanów, LZO oraz redukcja siarkowodoru (H2S) - Biogaz
biogaz

Oczyszczalnie ścieków

Dezodoryzacja powietrza, doczyszczanie ścieków – Oczyszczalnie ścieków
refinerie

Rafinerie

Oczyszczanie półproduktów, filtracja powietrza - Rafinerie
spalarnie odpadów

Spalarnie odpadów

Oczyszczanie spalin z dioksyn i furanów – Spalarnie odpadów
przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy

Dezodoryzacja powietrza, usuwanie odorów, oczyszczanie półproduktów – Przemysł spożywczy

 

skontaktuj się z nami

Węgiel aktywny do filtrów do oczyszczania powietrza

Sorbofil® GB


Sorbofil® GB są wysokowydajnymi filtrami węglowymi przeznaczonymi do oczyszczania gazów, których konstrukcja zapewnia maksymalnie długi czas kontaktu oczyszczanego medium ze złożem węglowym. Dzięki budowie filtrów oraz rozmieszczeniu złoża węglowego filtry Sorbofil® GB umożliwiają oczyszczanie gazów o dużym natężeniu przepływu przy relatywnie niskich spadkach ciśnienia. Filtry Sorbofil® GB charakteryzują się szerokim zakresem przepływu gazu w zależności od wariantu od 1 000 do 40 000 m3/h

Sorbofil® GPE


Sorbofil® GPE są wysokowydajnymi filtrami węglowymi przeznaczonymi do oczyszczania gazów, których konstrukcja zapewnia maksymalnie długi czas kontaktu oczyszczanego medium ze złożem węglowym. Wykonanie z tworzywa HDPE umożliwia wykorzystanie filtrów Sorbofil® GPE w aplikacjach o zwiększonym ryzyku korozyjności. Filtry Sorbofil® GPE charakteryzują się szerokim zakresem przepływu gazu w zależności od wariantu od 350 do 5 500 m3/h.

Sorbofil® GS


Sorbofil® GS są wysokowydajnymi filtrami węglowymi przeznaczonymi do oczyszczania gazów, których konstrukcja zapewnia maksymalnie długi czas kontaktu oczyszczanego medium ze złożem węglowym. Dzięki sorpcyjnym właściwościom węgli aktywnych filtry Sorbofil® GS 1 mogą być wykorzystywane do usuwania zanieczyszczeń organicznych i niektórych nieorganicznych z powietrza i gazów. Filtry Sorbofil® GS charakteryzują się szerokim zakresem przepływu gazu w zależności od wariantu od 200 do 3 000 m3/h.

Formularz kontaktowy


Nazwa firmy *

E-mail *

Telefon *


Zastosowanie

Branża


Produkt/usługa

Kategoria


Treść zapytania *


Pytanie zostało wysłane

Dziękujemy
Error, please retry. Your message has not been sent