NOWOŚĆ W DZIALE USŁUG:
WSPARCIE PROJEKTOWE

ACES to sprawdzony dostawca węgli aktywnych i filtrów węglowych wykorzystywanych do oczyszczania cieczy i gazów. Zanim opowiemy Państwu, czym jest węgiel granulowany i wyjaśnimy, w jakim celu się go stosuje, przybliżymy ogólną definicję węgla aktywnego.

Węgiel aktywny to przetworzony, amorficzny materiał węglowy o mikrokrystalicznej strukturze. Produkcja obejmuje dwa główne etapy - karbonizację i aktywację. Podczas tych procesów powstają pory, które sprawiają, że węgiel staje się doskonałym adsorbentem. Jedną z cech szczególnych tego materiału jest duże pole powierzchni wewnętrznej. Najczęściej stosowane węgle aktywne mają pole powierzchni w granicach 800 – 1200 m2/g.

W praktyce oznacza to, że nadzorując sposoby przetwarzania węgla możemy wpłynąć na jego właściwości oraz przyszłe przeznaczenie. Niemniej ważny jest kształt materiału, dzięki któremu sprawdzi się on w konkretnych przypadkach.

skontaktuj się z nami

 

Czym jest węgiel granulowany i gdzie się go wykorzystuje?

 

Węgiel granulowany to nic innego jak węgiel aktywny w formie granulek o nieregularnym kształcie. Produkuje się go z wysokiej jakości surowców takich jak węgiel, drewno czy łupiny kokosa. Węgiel aktywny granulowany wykorzystywany jest głównie do oczyszczania cieczy, choć zdarza się, że ten o większych rozmiarach ziaren znajduje zastosowanie także w oczyszczaniu powietrza lub gazów.

Węgiel aktywny wykonany z łupin kokosa składa się z mikroporów powstałych w procesie karbonizacji i aktywacji. Surowiec ten jest bardzo odporny na ścieranie, dzięki czemu sprawdzi się w procesach, w których narażony jest na uszkodzenia mechaniczne i gwałtowne zmiany warunków pracy. Stosuje się go również w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i wszędzie tam, gdzie wymagana jest sterylność i brak zanieczyszczeń.

 

Zastosowanie granulowanego węgla aktywnego:

  • oczyszczanie wody pitnej w stacjach uzdatniania wody (poprawa barwy, smaku i zapachu, usuwanie OWO, pestycydów i związków humusowych),

  • katalityczne usuwanie resztkowego chloru i ozonu,

  • redukcja ChZT, AOX w oczyszczaniu ścieków,

  • usuwanie związków organicznych (BTEX) w procesie remediacji wód i gruntów

  • odbarwianie produktów spożywczych (cukier, glukoza)

  • oczyszczanie parafiny i gliceryny

  • usuwanie związków organicznych (LZO) z gazów.

skontaktuj się z nami

 

Węgiel aktywny granulowany - Sorbotech®

Granulowany węgiel aktywny Sorbotech® dostępny w ofercie ACES sprzedawany jest w opakowaniach 18/20 kg lub w tzw. big-bagach. Istnieje również możliwość sprzedaży luzem (dostarczany w autocysternie). Sprawdzi się jako złoże filtracyjne do uzdatniania wody procesowej czy filtracji ścieków. Jest to produkt w 100% bezpieczny, produkowany zgodnie z obowiązującymi normami międzynarodowymi.

Jeśli mimo zawartych wyżej informacji będą mieli Państwo problem z doborem odpowiedniego produktu, służymy pomocą. Wystarczy się z nami skontaktować poprzez formularz lub telefonicznie. Nasi specjaliści z chęcią dobiorą dla Państwa odpowiedni, charakteryzujący się niezwykłą wydajnością węgiel aktywny.

Formularz kontaktowy


Nazwa firmy *

E-mail *

Telefon *


Zastosowanie

Branża


Produkt/usługa

Kategoria


Treść zapytania *


Pytanie zostało wysłane

Dziękujemy
Error, please retry. Your message has not been sent