NOWOŚĆ W DZIALE USŁUG:
WSPARCIE PROJEKTOWE

Substancje ropopochodne to związki organiczne pochodzące z wykorzystania i przerobu ropy naftowej. Produkty te są powszechnie stosowane w różnych dziedzinach gospodarki, m.in. jako paliwa i środki smarne. Zanieczyszczenia związkami ropopochodnymi zaliczane są do jednych z najpoważniejszych problemów środowiskowych. Główne źródła tego typu zanieczyszczeń to m.in.: stacje paliw, myjnie samochodowe, warsztaty samochodowe, górnictwo naftowe, przemysł, produkcja asfaltu, a także transport – zarówno samochodowy, jak i kolejowy, wodny oraz powietrzny. Usuwanie zanieczyszczeń ropopochodnych może odbywać się przy użyciu różnego rodzaju węgli aktywnych dobieranych każdorazowo do konkretnego rodzaju skażenia

 

Oczyszczanie kondensatu

Kondensat to nic innego, jak skroplona para wodna, która może być połączona z innymi związkami chemicznymi podczas wielu procesów technologicznych. Oczyszczanie kondensatu odbywa się na węglu aktywnym, a proces ten najczęściej dotyczy dużych instalacji sprężonego powietrza, pneumatycznych, chłodniczych czy wymienników ciepła.

 

Usuwanie zanieczyszczeń ropopochodnych i oczyszczanie kondensatu - oferta ACES

Zakres węgli aktywnych, które są używane przy oczyszczaniu kondensatu i usuwaniu substancji ropopochodnych jest dość szeroki. Przykładowo firmy serwisowe, które mają do czynienia z kondensatem na przemysłowych instalacjach sprężonego powietrza używają z powodzeniem węgli formowanych typu Sorbotech® GE. W instalacjach pneumatycznych natomiast z uwagi na stosowanie różnego rodzaju olejów czy smarów zastosowanie mają węgle pochodzenia kokosowego. 

Złoża węglowe używane są często również w instalacjach, gdzie z powietrza należy usunąć między innymi zanieczyszczony kondensat, do czego świetnie sprawdzają się węgle formowane. Systemy oczyszczające kondensat czy usuwające kondensat opierają się często na autorskich konstrukcjach filtrów węglowych, jak również specjalistycznych urządzeniach filtrujących takich jak Sorbofil® GS czy Sorbofil® GPE. Kontaktując się z nami, mogą liczyć Państwo na pomoc w doborze odpowiedniego filtra do usuwania zanieczyszczeń ropopochodnych oraz doradztwo w zakresie węgli aktywnych Sorbotech® do oczyszczania kondensatu.

Formularz kontaktowy


Nazwa firmy *

E-mail *

Telefon *


Zastosowanie

Branża


Produkt/usługa

Kategoria


Treść zapytania *


Pytanie zostało wysłane

Dziękujemy
Error, please retry. Your message has not been sent