NOWOŚĆ W DZIALE USŁUG:
BADANIE WĘGLA AKTYWNEGO

Woda jest niezbędnym składnikiem potrzebnym do życia. Aby była zdatna do użytku spożywczego musi spełniać odpowiednie parametry, które określone są przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. Nr 61, poz. 417). Zanim jednak woda trafi do sieci musi zostać uzdatniona na złożach filtracyjnych w celu m.in. zredukowania związków żelaza, manganu i amoniaku oraz doprowadzenia poziomu twardości do akceptowanego poziomu. Redukcja Fe, Mn, NH3 następuje na złożach kwarcowych, wspomaganych nierzadko antracytem oraz piroluzytem, a obniżenie twardości najczęściej odbywa się na złożach dolomitowych. W procesach oczyszczania wody przeznaczonej do spożycia nie ma uniwersalnej metody doboru złóż. W zależności od pochodzenia wody na każdym ujęciu odnotowuje się jej inne parametry oraz odmienną tendencję do procesu filtracji. Odpowiedni dobór złóż jest kluczowym elementem w technologii uzdatniania wody.


Nie istnieje uniwersalna metoda doboru złóż filtracyjnych na potrzeby uzdatniania wody. Każdy przypadek jest inny i do każdego należy podejść  indywidualnie aby dobrane złoża filtracyjne umożliwiały redukcję parametrów do poziomów określonych przez Rozporządzenie Ministra. To właściwości wody surowej warunkują o uzdatnieniu jej w systemie jedno- czy dwustopniowym, a ilości związków niepożądanych decydują o tym czy do projektu użyte będą wyłącznie złoża kwarcowe czy też wspomagane będą one antracytem i/lub piroluzytem. Miejsce poboru wody surowej, konstrukcja zbiornika filtracyjnego, system drenażowy to czynniki, które mają wpływ na odpowiedni dobór granulacji i ilości złóż użytych do procesu uzdatniania.


Niemożliwy jest dobór złóż filtracyjnych bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Aby wspomóc wszystkich tych którzy borykają się z problemem uzdatniania wody uruchomiliśmy usługę doboru złóż filtracyjnych. W oparciu o parametry wody surowej oraz naszą wiedzę i doświadczenie jesteśmy w stanie dobrać złoża filtracyjne tak aby ich zastosowanie było zasadne w określonym przypadku. Jako producent węgli aktywnych i dostawca złóż filtracyjnych doskonale znamy właściwości naszych produktów i potrafimy dobrać je pod potrzeby klienta z uwzględnieniem jak największej skuteczności i ograniczenia kosztów. Zaproponowane rozwiązanie sprawdzamy na zestawie pilotowym podczas okresu próbnego. Takie działanie nie pozostawia żadnych wątpliwości, że zaproponowane złoża są efektywne i spełniają swoje zadanie. Uzyskane wyniki są dla klienta dowodem na to, że w fazie projektowej nie został popełniony żaden błąd, a uzyskane parametry wody uzdatnionej są akceptowalne przez Rozporządzenie Ministra. Po wdrożeniu systemu pilotowego decyzja o zakupie odpowiednich złóż filtracyjnych nie jest objęta żadnym ryzykiem, ponieważ złoża w zestawie pilotowym pochodzić będą z tego samego źródła. W połączeniu z oferowanym przez nas profesjonalnym zasypem złóż, nasza propozycja jest kompleksowym rozwiązaniem, które ułatwia wdrożenie technologii uzdatniania wody w Państwa zakładzie. Rozwiązanie to kierowane jest w szczególności do klientów, którzy stoją przed zadaniem uzdatnienia wody surowej o bardzo wysokich zawartościach żelaza, manganu, twardości i agresywnego dwutlenku węgla.